Gościmy dziś w naszej parafii s. Krystynę Bezak pasjonistkę, która przedstawiła nam życie i działalność Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej. Dziękujemy siostrom, za przybliżenie postaci Sługi Bożej, będziemy się razem z Wami modlić o cud potrzebny do Beatyfikacji Matki Józefy Hałacińskiej.

Zapraszamy na RORATY w dni powszednie w Kościele o godz. 18.00, w Brodłach o 17.00. OPŁATKI na stół wigilijny, są dostępne w Kościele i w Zakrystii, ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne wynagrodzenie za pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki. Bóg zapłać. W zakrystii również do nabycia świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne podziękowania. 

Jak w każdą niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30. Intencja Apostolstwa Modlitwy: „Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świetego”.

Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieci klas trzecich. Po Mszy św. do wszystkich dzieci przyjdzie św. Biskup Mikołaj.

W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w środę UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 w Brodłach o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne NA OGRZEWANIE KOŚCIOŁA - zdajecie sobie doskonale sprawę że ogrzewanie kosztuje a teraz jeszcze prąd i gaz podrożały. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o nasz Kościół i kaplicę w Brodłach.

18 grudnia w sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych w domach przed Świętami, innych niż ci których odwiedzamy w pierwsze soboty, proszę zgłaszać w zakrystii.

W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyli się i ofiarę złożyli: Zdzisława Kikla, Józef Czech, Józefa Zięba, Iwona Wrześniowska, Zofia Grzyska, Wiesława Parzymięso, Katarzyna Pałka, Barbara Janik, Tadeusz Łuszczek. Serdeczne Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Skowronka: Mazgaj, Kawala, Dąbek, Turaczyk, Graboś, Kadłuczka, Skulimowska, Job, Jochymek, Burzyński, Kwieciński.

W Gościu Niedzielnym polecamy adwentową szkołę modlitwy.

Zapraszamy do naszego Kościoła - limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Na nowy tydzień serdeczne Szczęść Boże.


„Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja - Szpila zaprasza na organizowaną przez Gminę Alwernia, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie AKCJĘ „KREW NADZIEJĄ NA ŻYCIEpod hasłem” ŚWIĄTECZNA KROPLA KRWI”.

Akcja odbędzie się w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi, na parkingu  przy Urzędzie Miejskim w Alwerni (ul.Zbigniewa Gęsikowskiego 7),  w dniu 11 grudnia 2021 roku (sobota),  od godziny 9.00 do godziny 13.00. 

Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców Gminy Alwernia do udziału w tak ważnej dla życia każdego człowieka akcji .


W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy +Mariana Wosik z Brodeł, +Lucynę Fryc i +Jana Jakóbik z Poręby Żegoty. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

 

Aktualności

1 Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2023

Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy Okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem...


Zobacz więcej...

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada 2023

Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. W piątek -...


Zobacz więcej...