Jak w każdą niedzielę niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Na modernizację cmentarza zebraliśmy 2.250 zł. Bóg zapłać  za życzliwe wsparcie. Dziękujemy tym członkom Rady Duszpasterskiej i młodzieży, którzy podjęli trud kwestowania na cmentarzu. Kwesta ze względu na pogodę była tylko w Uroczystość Wszystkich Świętych.

Wypominki Roczne zostały wywieszone w gablocie parafialnej. Bardzo prosimy o sprawdzenie i zgłaszanie ewentualnych pomyłek. 

W nadchodzącym tygodniu przed odpustem parafialnym w Kościele spowiadać będziemy codziennie od godz. 17.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30. Intencje Apostolstwa Modlitwy: Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję, albo syndrom wypalenia zawodowego znajdowały u wszystkich wsparcie, które pozwoli im otworzyć się na radość życia.

W czwartek Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii ku czci św. Marcina z Tours, biskupa, możemy zyskać odpust zupełny. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7:00, 9:30, 11:00 i 18.00. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. dr kanonik Jan Piwowarczyk Emerytowany Proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Regulicach. Zapraszamy serdecznie strażaków niosących baldachum, niosących sztandary i feretrony. Dzieci Komunijne ubrane na biało, dzieci do sypania kwiatów. Po procesji na parkingu przy lipie członkowie Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga zapraszają na tradycyjne Rogale św. Marcina.

W przyszłą niedziele składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne.

Również w przyszłą niedziele 14 listopada br. po raz piąty obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnia są słów Ewangelii św. Marka: „Ubogich zawsze macie u siebie”. Przed kościołem zbiórka do puszek na organizacje wydarzeń związanych ze Światowym Dniem Ubogich w Krakowie. Porady prawne, psychologiczne, aktywizacja zawodowa, specjalistyczna pomoc medyczna, warsztaty tematyczne, przygotowanie i wydawanie pakietów odzieżowych oraz żywnościowych.

Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie Kościoła Władysławie i Stanisławowi Fryc, Teresie i Bogdanowi Gaudyn, Adamowi i Jakubowi Zielińskim, Kazimierze i Janowi Zaczyńskim. Serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Poręby Żegoty z Alei Belwender i z ulic Irysowej, Anielec, Hałacińskiej: Fiba, Musiał, Mazgaj, Skalny, Majcherczyk, Bębenek, Grela, Rzeszótko, Szpila.

W Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie opowieść o niezwykłym małżeństwie - Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do polski zapłacili najwyższą cenę. Warto takich ludzi poznawać i naśladować.

Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy +Stanisławę Młynek z Poręby Żegoty. 

Na nowy tydzień wszystkim serdeczne Szczęść Boże.


Ogłoszenie

Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja - Szpila zaprasza na organizowane przez Gminę Alwernia, uroczystości rocznicowe  upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się w dniu 11 listopada 2021 roku, Mszą  Świętą o godz. 10.00 w Klasztorze oo. Bernardynów w Alwerni, po której nastąpił złożenie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Rynku w Alwerni.

Aktualności

1 Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2023

Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy Okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem...


Zobacz więcej...

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada 2023

Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. W piątek -...


Zobacz więcej...