Dziś obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji  oraz pracujących z nimi duszpasterzy. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej możliwość złożenia ofiary na ten cel, która przeznaczona będzie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii, dekanacie i diecezji.

Jak w każdą niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana, we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika, w środę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

W przyszłą niedzielę 3 października na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami - poświęcenie różańców.

W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, w Kościele 17.30 a w Brodłach 16.30, na które serdecznie zapraszamy wszystkich, dzieci i młodzież, całe rodziny naszej parafii, szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się w intencjach Ojca świetego, za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W tym tygodniu Pierwszy Piątek października. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą świętą, a w piątek w Brodłach od godz. 16.40, w Kościele od godz. 17.30

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w Porębie Żegoty od godz. 8.00, w Brodłach i Mirowie od godz. 10.00.

Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzającej za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o godz. 17.00

Zmiana Tajemnic Różańcowych i pobłogosławienie nowej Róży kobiet p.w. św. Rity w przyszłą niedziele 3.10.2021 po Mszy św. o godz. 9.30.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu Kościoła i ofiarę, którą złożyli: Stanisława Biel, Janina Uroda, Arlena Marczyk z córką Kornelią Jakóbik kl. III, Marcin Marczyk. Serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Poręby Żegoty z ul. św. Marcina: Biel, Sołtysik, Rozpądek, Biel, Parzymięso, Feret, Taborski, Kuglin, Chyrc. Gdyby został wyczytany ktoś, kto nie żyje lub wyprowadził się, to bardzo prosimy, aby nas o tym powiadomić. Będziemy bardzo wdzięczni.

Dzisiaj w Gościu niedzielnym polecamy szczególnie bardzo ważna rozmowę z prowincjałem polskich dominikanów ojcem Pałem Kozackim, oraz reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Słowacje.

Na nowy tydzień wszystkim serdeczne Szczęść Boże.

 

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...