Na niedzielną indywidualną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00, o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego miłosierdzia.

W naszej parafii jak co roku organizowana jest zbiórka żywności trwałej dla najbardziej potrzebujacych rodzin w naszej parafii, zbiórka trwa do dzisiejszej niedzieli. Na stoliku pod chórem wystawiona jest skarbona z napisem „Jałmużna wielkopostna” dla Hospicjum w Wiśniowej „Bądźmy Razem”. 

Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, poświecenie palm i procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 11.00. Po Mszy świętej „Konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę”. 

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, zapraszamy na nabożeństwa związane z przeżywaniem Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. 

W Wielki Wtorek od godz. 8.00 odwiedzimy w domach wszystkich chorych z posługą sakramentalną także tych, których odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca, innych chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Będzie to spowiedź i komunia św. wielkanocna. Nie będzie odwiedzin w pierwszą sobotę 6 kwietnia 2024

W Wielki Czwartek uroczystą Eucharystią o godz. 18.00 uczcimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Jezus umył uczniom nogi, oraz ustanowił sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii. Po zakończeniu Liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy, upamiętniającej modlitwę w Ogrojcu i uwięzienie Pana Jezusa. Adorację w Ciemnicy prowadzą: godz. 19.00 Róża św. Józefa, od godz. 20.00 Róża Różańcowa kobiet Niepokalanego Poczęcia NMP ze Szwabów, od godz. 21.00 Grupa Apostolska i Liturgiczna Służba Ołtarza. O godz. 22.00 zakończenie adoracji

Wielki Piątek - Męki Pańskiej - pamiątka Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych miedzy 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły jeden posiłek do syta dwa lekkie. Prze cały dzień trwa adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy: od godz. 8.00 - Siostry Pasjonistki, godz. 9.00 - Róża Różańcowa kobiet Niepokalanego Poczęcia NMP z Brodeł, godz. 10.00 - Róża Różańcowa kobiet i mężczyzn z Brodeł II, godz. 11.00 - Róża Różańcowa kobiet św. Rity, godz. 12.00 - Róża Różańcowa kobiet i mężczyzn Matki Bożej Fatimskiej, godz. 13.00 Mieszkańcy Mirowa z ulic: Karola Wojtyły, Św. Barbary, Promienna,  Rajska, Tęczowa, godz. 14.00 - Mieszkańcy Brodeł z ulic: Galicyjska, Potockich, Wesoła, Grzybowa, Gajówka, Jabłoniowa, Miłosza, św. Floriana, św. Franciszka, Przy Rudnie. 

15.00  -  Droga Krzyżowa - prowadzą Siostry Pasjonistki

Od godz. 16.00 adorują - Mieszkańcy Alwerni i Poręby Żegoty  z ulic:  Ogrodowej, Jutrzenki, Owocowej, Przecznica, Szymborskiej, Reymonta, Na Wzgórzu. al. Belwender, Relaks, Krakusa, Gołębia, Letniskowa, Orla, Krucza i Gołębia, Sokoła, Storczykowa, św. Marcina. Od godz. 17.00 - Mieszkańcy  Mirowa z ulic: Mirowska, Sobótkowa, Turystyczna, Urocza, Strug, Bajeczna.

18.00 Liturgia Wielkiego Piątku - Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta.

Po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego i odśpiewamy Gorzkie Żale. Od godz. 20.00 adorują - Mieszkańcy Brodeł z ulic: Krzeszowicka, Jesienna, Bliska, Rozdroże, Panoramiczna, Zgodna, Bystra, Słowiańska, Górska, Przy Krzyżu, Miła, Przyjazna, Biesiadna, Na Podlas, Środkowa, Edukacyjna, Wąwozowa. Od godz. 21.00 adorują -  Mieszkańcy Alwerni i Poręby Żegoty z ulic: Szembeków, Floriańska, Papieska, Biała, Leśny Zakątek, Łowiecka, Cyprysowa, Sarni Stok, Potok, Na Orlej, Pejzażowa, Podgórze, Willowa, Wyspiańskiego, Pod Dębami. Skalista, Za Dworem, Saska, Kasztelańska, Przy Galerii, Sienna, Leśna, Krakowska, mieszkańcy Skowronka, Zięby, Bp. Krasickiego, Mickiewicza, Różana, Krótka, Spacerowa. O godz. 22.00 zakończenie adoracji.

Druhów OSP z Brodeł prosimy o wartę przy Grobie Pańskim. Ofiary składane przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek i w Grobie Pańskim w Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od 8.00 - 9.00 Siostry Pasjonistki. Od 9.00 - 12.30 Indywidualna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Poświecenie pokarmów na Stół Wielkanocny:  w Kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00 w Kaplicy w Brodłach o godz. 10.00, Brodła Zalas o godz. 10.20, Mirów - Dom Wiejski o godz. 10.40 i na Skowronku o godz. 11.00.

Od godz. 12.30 - 19.00 do Liturgii Wielkiej Soboty o adorację prosimy „Grupę Adoracyjną”.

Tajemnicę Jezusowego zwycięstwa nad śmiercią, piekłem i szatanem, będziemy świętować w Wielką Noc Zmartwychwstania w Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 19.00.

Jest to najważniejsza celebracja roku liturgicznego. W tę noc każdy z nas winien mieć w ręku świecę - znak wiary i nowego życia w Chrystusie. Podczas Liturgii odnowimy Przyrzeczenia Chrzcielne. Po zakończonej Eucharystii w uroczystej procesji razem ze Zmartwychwstałym Panem ogłosimy światu Jego zwycięstwo nad śmiercią, piekłem i szatanem. Na procesję rezurekcyjną proszę przygotować feretrony i chorągwie. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i strażaków do niesienia Baldachimu. Prosimy w tym dniu nie parkować samochodów przy bocznym wejściu na plac kościelny ze względu na procesje. Zapraszamy do udziału w całej Liturgii Wielkiej Soboty, która jest najważniejszym wydarzeniem tej nocy, a nie tylko w Procesji Rezurekcyjnej, która jest jej  zakończeniem.

W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w porządku niedzielnym. Składka z drugiego dnia Wielkanocy przeznaczona jest  na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy za troskę o czystość naszego Kościoła. W nadchodzącym tygodniu Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom z ulic Łowieckiej i Papieskiej: Wilk, Dudek, Kaszuba, Ogiela, Knapik, Jakóbik, Młynek, Łaciak, Walkowiak.

W roku jubileuszu 800 – lecia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu Stolica Apostolska udzieliła kościołowi Ojców Bernardynów w Alwerni łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Mogą ją zyskać wszyscy Ci, którzy od Wielkiego Piątku (29 marca) do 31 grudnia 2024 r. nawiedzą kościół Ojców Bernardynów (również w formie pielgrzymki), będą w nim uczestniczyć w obrzędach jubileuszowych lub przez stosowny czas oddadzą się pobożnym rozmyślaniom przed Krzyżem i odmówią Modlitwę Pańską, Wyznanie Wiary oraz wezwania do Pana Jezusa Ukrzyżowanego, Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Franciszka z Asyżu. Osoby starsze, chore i wszystkie, które z poważnej przyczyny nie mogą wyjść z domu, również będą mogły uzyskać Odpust zupełny, jeśli wzgardziwszy wszelkim grzechem i zamierzywszy jak najszybciej spełnić trzy zwykłe warunki:

  • spowiedź sakramentalna,
  • Komunia święta,
  • modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
    oraz przed jakimkolwiek świętym obrazem połączą się duchowo z obchodami jubileuszowymi, ofiarowując miłosiernemu Bogu swoje modlitwy, cierpienia czy też trudy własnego życia.

Bogu niech będą dzięki za ten wielki dar udzielony kościołowi w Alwerni, my jako Parafia św. Marcina w Porębie Żegoty udamy się z pielgrzymką do Kościoła Stygmatów św. Franciszka w Alwerni dnia 17 maja 2024.

Aktualności

3 Niedziela Wielkanocna - 14 kwietnia 2024

Na niedzielną indywidualną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00.  O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wraz z całą naszą Archidiecezją Krakowską przeżywamy Kongres...


Zobacz więcej...

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego - 7 kwietnia 2024

Na niedzielną indywidualną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o...


Zobacz więcej...