Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00, do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego na którą serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. męczenników Koreańskich Andrzeja Kim i Towarzyszy, w środę św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w piątek wspomnienie św. Pio z Petralciny, kapłana.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej, poświęcimy i rozdamy Różańce, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

Składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne, wyniosła 1100 zł. za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

Przypominamy o opłatach za dzierżawę grobów na naszym cmentarzu. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w poniedziałki od godz. 18.30 do 19.30 i w piątki od godz. 8.00 do 9.00.

W przyszłą niedzielę włączymy się w ogólnopolską inicjatywę pomocy Ukrainie organizowaną przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga - Konserwy dla Ukrainy. Przychodząc do Kościoła przynosimy konserwę lub konserwy, które zostaną przekazane potrzebującym na Ukrainie szczególnie walczącym żołnierzom.

Również w przyszłą niedzielę Młodzież naszej parafii zbierać będzie ofiary do puszek przed Kościołem z przeznaczeniem na Duszpasterstwo Młodzieży naszej Archidiecezji.

Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę: Małgorzacie Tekielak, Mirosławie i Pawłowi Starnowskim, oraz za ofiarę na sprzątanie Annie Pałka.

Troskę o kościół powierzamy mieszkańcom Poręby Żegoty z ulicy Reymonta: Kulawik, Skowroński, Krzyżak, Lech, Tokarska, Bębenek, Martyna, Mizioł, Janik, Rychłowski, Gaudyn.

Sprzątanie Kościoła w sobotę o godz. 9.00. Przychodzimy sprzątać, lub składamy ofiarę, wpisujemy swoja obecność i ofiarę osobiście do zeszytu w zakrystii. Bóg zapłać.

"Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja - Szpila zaprasza na organizowane przez Gminę Alwernia, wydarzenie kulturalno – patriotyczne w dniu 25 września 2022 r. w Regulicach pod nazwą "Gmina Alwernia w Hołdzie Naszym Bohaterom” poświęcone Żołnierzom i Grupie Przerzutowej Armii Krajowej z Gminy Alwernia, walczącym z niemieckim okupantem podczas II Wojny Światowej. 

Program uroczystości obejmuje:

Msze Św. o godz. 11:00 w Kościele św. Wawrzyńca w Regulicach. Po mszy uroczysty przemarsz z Orkiestrą i Kompanią Reprezentacyjną do Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki (al. Jana Pawła II 10) gdzie nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Naszym Bohaterom. Po uroczystości zapraszamy na Piknik Służb Mundurowych

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Alwernia do udziału w tak ważnym wydarzeniu"

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...