Niedzielna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.                                                

W tym tygodniu we wtorek Święto Katedry Św. Piotra, apostoła, w środę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę jako wspólnota parafialna podejmiemy Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 12.00 do 18.00. Poprzez Adorację pragniemy się przygotować do dobrego przeżycia Wielkiego Postu i wynagrodzić Panu Jezusowi za wszystkie nasze grzechy. Do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 12.00 do 14.00 zapraszamy mieszkańców Mirowa, od godz. 14.00 do 16.00 mieszkańców Poręby Żegoty i Alwerni, pd godz. 16.00 do 18.00 mieszkańców Brodeł. Podejmijmy poprzez naszą liczną obecność to wspólne trwanie przy Panu Jezusie wystawionym w Najświętszym Sakramencie i przygotujmy się dobrze do owocnego przeżycie Wielkiego Postu.

W drugą niedzielę miesiąca składka inwestycyjno gospodarcza do skarbony i na konto parafialne wyniosła 2.820 zł. Bóg zapłać.

Tym miesiącu faktura za prąd w Kościele wyniosła 4.633 zł. 

Bardzo serdecznie dziękujemy za Wasze cenne uwagi i troskę o nasz Kościół, mieliście rację co do uwag w sprawie nagłośnienia w naszym Kościele wymaga ono generalnego remontu, tak by miało wysoką jakość zrozumienia mowy. Zamówiliśmy nowej w technologi cyfrowej nagłośnienie  do naszego Kościoła. Kosztorys wynosi 30.000 za urządzenia, instalację i głośniki w Kościele i 10.000 za instalację, urządzenia i głośniki na zewnątrz Kościoła, która będzie używana podczas procesji.

Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie i wystrój naszego Kościoła Januszowi, Wiesławowi, Kamilowi i Genowefie Celej. Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy  mieszkańcom Brodeł z ulic Galicyjskiej i Panoramicznej: Jakóbik, Chyliński, Michałek, Sroka, Gaudyn, Kasperkiewicz, Gaudyn, Chrząszcz.

Przypominamy o opłatach za miejsce na naszym cmentarzu.

Pielęgnowanie grobów należy do ich dzierżawców. Uschłe kwiaty, wieńce, wypalone znicze składamy do pojemników do tego przeznaczonych. Troszczymy się o porządek i czystość.
Dzierżawę grobu i prawo do pochówku uzyskuje się przez złożenie ofiary na utrzymanie cmentarza w Kancelarii Parafialnej, którą wznawia się co 20 lat.
Brak przedłużenia dzierżawy przez 5 lat uruchamia procedurę likwidacji grobu, która obejmuje informację o możliwości likwidacji listownie, a w razie braku adresu przez umieszczenie informacji na grobie. Decyzję o likwidacji podejmuje Rada Parafialna.
Likwidacja grobu, polega na usunięciu istniejącego nagrobka i przekazaniu nowemu dzierżawcy, następuje po roku od rozpoczęcia procedury. Groby, których dzierżawca nie jest znany także podlegają likwidacji.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...