Niedzielna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.                                                    

W tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Scholastykę, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, XXX Światowy Dzień Chorego. Otoczmy nasza modlitwą i życzliwym wsparciem chorych naszej parafii, oraz ich rodziny pełniące przy nich  posługę wytrwale i z miłością.                     

Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 Zmiana Tajemnic Różańca świętego: Intencje Apostolstwa Modlitwy: Módlmy się w intencji sióstr zakonnych i innych kobiet życia konsekrowanego - dziękując za ich misję i odwagę - aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi na wyzwania naszych czasów. Módlmy się także w intencji kapłanów, szczególnie pracujących w naszej parafii, za naszego kleryka Damiana, oraz przygotowujących się do posługi Szafarza w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej, poświęcimy i rozdamy książeczki. Za tydzień druga niedziela miesiąca składka inwestycyjno gospodarcza do skarbony i na konto parafialne, za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać. Za budynek Kościoła i Kaplicy w Brodłach płacimy za Prąd stawki przemysłowe dla biznesu o wiele większe niż w gospodarstwach domowych. W tym roku również Gaz bardzo podrożał za taką samą fakturę i zużycie gazu w zeszłym roku płaciliśmy za dwa miesiące 2.400 zł. w tym roku 7.400 zł. Zakwalifikowali plebanię nie jako gospodarstwo domowe, ale przemysłowe - biznesowe zostały złożone odpowiednie dokumenty i czekamy na rozpatrzenie, byśmy mogli powrócić do stawek za gospodarstwo domowe. Kaplica w Brodłach również czeka na rozpatrzenie jakie będzie miała stawki przemysłowe dla biznesu, czy gospodarstwa domowego za ogrzewanie gazowe.

Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie Kościoła Barbarze Siewiorek, oraz  za pomoc w rozbiórce szopki i choinek: Siostrze Joli, której pomagali Kazimierz Kowalik, Jan Brzezoń, Kazimierz Dębiec. Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy  mieszkańcom Brodeł z ulic Galicyjskiej i Zgodnej: Czech, Mika, Włoch, Grochala, Kucharski, Włoch, Jakóbik, Marek, Kobyłecki.

W celu ujednolicenia sposobu udzielania Sakramentu Chrztu Świetego w naszej parafii, przypominamy zasady, które regulują przepisy kościelne.

Sakramentu Chrztu świetego udziela się zasadniczo raz w miesiącu w niedzielę na Mszy świętej, przy czynnym udziale wiernych, w niedzielę bowiem Kościół wspomina Zmartwychwstanie Pana. „Chrzest wszystkich zgłoszonych dzieci powinien się odbywać wspólnie w wyznaczoną niedzielę”.  W naszym Kościele będzie to trzecia niedziela mięsiąca. Sakramentu Chrztu świetego można również udzielać w sobotę, lub innym dniu tygodnia, jeżeli rodzice dziecka zawarli Sakrament Małżeństwa może być na Mszy świętej, jeżeli nie poza Mszą świętą, ale zawsze przy licznym udziale krewnych, bliskich i znajomych. Nie powinno się kierować wybraniem soboty, lub innego dnia tygodnia na Sakrament Chrztu św. dziecka ze względu na wolny termin w restauracji. Zapraszamy zawsze rodziców na rozmowę duszpasterską w kancelarii parafialnej, żadnemu dziecku nie odmówimy Sakramentu Chrztu św. i zawsze wysłuchamy z duszpasterską troską racji rodziców dziecka.

Zapraszamy do naszego Kościoła - limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...