Niedzielna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dziś święto Świętej Rodziny z Nazaretu, jutro święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, poświęcenie wina, można przynieść wino do poświęcenia. We wtorek święto Świętych Młodzików męczenników. W piątek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża, ostatni dzień roku 2021. Serdecznie zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz. 17.00, podziękujemy miłosiernemu Bogu za wszystko co otrzymaliśmy w minionym roku. Odśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy…, za odśpiewanie lub odmówienie tego hymnu w ostatnim dniu roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Będziemy tez prosić o przebaczenie naszych grzechów i win popełnionych w mijającym roku, śpiewając Suplikacje.

W sobotę Nowy Rok 2022 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Jest to także pierwsza sobota stycznia, zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo wynagradzającej za grzech przeciw Niepokalanemu Poczęciu NMP.

Zmiana Tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30

Chorych w domach odwiedzimy w drugą sobotę 8 stycznia 2022 z posługą sakramentalną w Porębie Żegoty i Alwerni od godz. 8.00, w Mirowie i Brodłach od godz. 10.00.

W świątecznym dekorowaniu Kościoła przy choinkach i szopce siostrze Joli pomagali jak co roku: Jan Brzezoń, Kazimierz Kowalik, Kazimierz Dębiec, a w tym roku również Ksiądz Jan Górecki z młodzieżą. Serdecznie wszystkim dziękujemy Bóg zapłać.

Za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty dziękujemy: Stanisławie Jarczyk, Genowefie Jochymek, Krystynie Woch, rodzinie Ziębów. Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Alwerni z ulic Różanej, Spacerowej i Mickiewicza: Grudzień, Pierzynka, Obetkał, Kamiński, Linus, Kasprzyk, Hudzik, Półtorak, Bąk, Świstowski, Starzycki, Lizoń, Seremak, Wojtuń, Stańczyk, Jamrozik, Jeleń, Koczwara.

Zapraszamy do naszego Kościoła - limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 


WIZYTA DUSZPASTERSKA 2021 - 2022

Wizyta Duszpasterska w naszej parafii, której celem jest spotkanie z rodziną, wspólna modlitwa i błogosławieństwo domu w tym roku odbędzie się w ten sposób: Odwiedzimy wszystkie Rejony Kolędowe, kto zdecyduje się przyjąć w domu to kapłan wejdzie z Wizytą Duszpasterską. Rodziny które nie zdecydują się zaprosić do domu z powodu leku przed zarazą Koronawirusa, są zaproszone w niedzielę po odbytej Kolędzie do Kościoła na Mszę świętą o godz. 16.00, będziemy się modlić w intencjach rodzin z Rejonów Kolędowych odwiedzanych poprzedzającym tygodniu. Woda święcona będzie dostępna w Kościele.

27.12. 2021 - poniedziałek od godz. 9.00

Alwernia: ul. Zięby, Mickiewicza, Spacerowa, Różana, Krótka.

Od rodz. Jochymek.

29.12.2021 - środa od godz. 9.00

Poręba Żegoty: ul. Saska, Kasztelańska, Przy Galerii, Sienna.

Od rodz. Jurczak. 28.XII sob 9:00

30.12. 2021 - czwartek od godz. 9.00

Poręba Żegoty: od przecznicy do Placu św. Floriana: ul. Szembeków

nr parzyste 36 - 108, oraz nieparzyste od numeru 83 do 9 i ul.

Floriańska.

31.12. 2021 - piątek od godz. 9.00

Poręba Żegoty: ul. Sarni Stok, Potok, Na Orlej, Pejzażowa

Od rodz. Wosik.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...