Niedzielna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 12.00 d0 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dziś ostatnia niedziela Adwentu, czy jesteśmy gotowi na przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej, tak by mógł się narodzić jak kiedyś w Betlejem, również w naszych sercach i w naszych rodzinach. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

Dzień Parafialnej spowiedzi adwentowej we wtorek 21 grudnia w godzinach od 8.00 do 9.00 i po południu od 15.00 do 18.00 z przerwą od godz. 16.30 do 17.00. Przy okazji spowiedzi okażmy miłosierdzie ubogim. Do kosza możemy składać trwałą żywność, która będzie przekazana potrzebującym naszej pomocy. W środę 22 grudnia spowiadać będziemy w Okleśnej.

Opłatki na stół wigilijny są dostępne w Kościele i w zakrystii. W zakrystii również do nabycia świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne podziękowania.

Składka na OGRZEWANIE KOŚCIOŁA do skarbony i na konto parafialne wyniosła 3.900 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę i troskę o nasz Kościół.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia, ostatnie Roraty w Kościele o godz. 7.00, po Roratach będzie jeszcze możliwość, przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

W naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Niech będzie to okazja do pojednania w rodzinie i w sąsiedztwie. Niech Wieczerzy Wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd.  W tym dniu zachowujemy tradycyjny post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech ten czas będzie przepełniony wzajemną życzliwością, serdecznością i dobrocią.

Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia - SOS. Ze Świąt Bożego Narodzenia na utrzymanie Stolicy Apostolskiej - Świętopietrze, z niedzieli na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W tym tygodniu żadna z rodzin nie przyjęła zaproszenia do troski o czystość naszego Kościoła, ani nie złożono ofiary na sprzątanie.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Alwerni z ulic: Zięby, Mickiewicza, Różanej i Krótkiej: Jarczyk, Jochymek, Włoch, Biel, Paszcza, Praszek, Wosik, Marcela, Martowski, Grudzień, Kozak, Zięba, Łącki.

Serdecznie dziękujemy Panu Tadeuszowi Łuszczek z Poręby za dar trzech pojemników na piasek do posypywania, kiedy będzie ślisko wokół Kościoła.

Zapraszamy do naszego Kościoła - limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

W Gościu Niedzielnym płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii.

Na nowy tydzień i radosne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych życzymy serdeczne Szczęść Boże.


WIZYTA DUSZPASTERSKA 2021 - 2022

Parafia Poręba Żegoty

Wizyta Duszpasterska w naszej parafii, której celem jest spotkanie z rodziną, wspólna modlitwa i błogosławieństwo domu w tym roku odbędzie się w ten sposób: Kapłani odwiedzą wszystkie Rejony Kolędowe, kto zdecyduje się przyjąć w domu to kapłan wejdzie z Wizytą Duszpasterską. Rodziny które nie zdecydują się zaprosić do domu z powodu leku przed zarazą Koronawirusa, są zaproszone w niedzielę po odbytej Kolędzie do Kościoła na Mszę świętą o godz. 16.00, będziemy się modlić w intencjach rodzin z Rejonów Kolędowych odwiedzanych poprzedzającym tygodniu.

Woda święcona  będzie dostępna w Kościele.

Program Wizyty Duszpasterskiej będzie ogłoszony w Święta.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...