Dziś rozpoczynamy ADWENT czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wraz Maryją Matką Zbawiciela będziemy oczekiwać na Jego narodziny, uczestnicząc w RORATACH, w dni powszednie w Kościele o godz. 18.00, w Brodłach o 17.00. W tym roku tematem naszych rozważań roratnych będzie „Droga do Betlejem”.

Za chwilę poświęcimy OPŁATKI na stół wigilijny, bedą dostępne w Kościele i w Zakrystii, ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne wynagrodzenie za pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki. Bóg zapłać.

W zakrystii do nabycia świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jak w każdą niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W najbliższy wtorek 30 listopada w święto św. Andrzeja, apostoła na godz.19.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną.

W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana jest to także pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w Brodłach od godz. 16.40, w kościele parafialnym od godz. 17.30.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w domach. W Porębie Żegoty od godz. 8.00 w Brodłach i Mirowie od godz. 10.00. Na modlitewne czuwanie wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP i adorację zapraszamy na godz. 17.00.

W sobotę z okazji wspomnienia św. Barbary patronki Górników, zapraszamy do Kościoła na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji Górników i ich rodzin.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 do wszystkich dzieci, które bardzo serdecznie zapraszamy do naszego Kościoła, przyjdzie św. Biskup Mikołaj.

W przyszłą niedzielę: zapraszamy Rodziców i Dzieci klas trzecich na Msze święto o godz. 11.00, na której poświęcimy medaliki.

Zmiana Tajemnic Różańcowych przeszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Intencja Apostolstwa Modlitwy: „Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z macą Ducha Świetego”.

Również w przyszłą niedzielę 5 grudnia w naszej parafii będziemy gościć s.Krystynę Bezak pasjonistkę, która przedstawi nam życie i działalność Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej. Założycielka Sióstr Pasjonistek zmarła w opinii świętości, aktualnie trwa jej proces beatyfikacyjny w Rzymie.

Na pomoc syryjskim rodzinom w Aleppo zebraliśmy w listopadzie 830 zł.  Bóg zapłać.

W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyli się i ofiarę złożyli: Marta Nowak, Jan Nowak, Agnieszka Markowska, Jacek Janik. Serdeczne Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Alwerni z ulicy Krakowskiej: Kaszyca, Janik, Pałka, Wdówka, Grzyska, Przymięso, Zięba, Wrzesniowski, Czech, Kilka.

W Gościu Niedzielnym - znajdziemy dziś kalendarz ścienny na 2022 rok z reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa. A wśród artykułów zwracamy uwagę na reportaż Agaty Puścikowskiej opowiadający o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących jej żołnierzy.

Na nowy tydzień serdeczne Szczęść Boże.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...