Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek „Caritas” w Światowy Dzień Ubogich na pomoc migrantom, osobą bezdomnym, ubogim seniorom, rodzinom, które na skutek pandemii utraciły źródło utrzymania. Zebrano 1.480 zł. za każdy „Dar Serca” serdecznie dziękujemy. Ofiary zostały przesłane na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Jak w każdą niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne, wyniosła 1.670 zł. za każdą ofiarę serdeczne „Bóg zapłać”.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wraz Maryją Matką Zbawiciela będziemy oczekiwać na Jego narodziny, uczestnicząc w RORATACH,  w dni powszednie w Kościele o godz. 18.00, w Brodłach o 17.00. W tym roku tematem naszych rozważań roratnych będzie „Droga do Nieba”.

W przyszłą niedzielę poświęcimy OPŁATKI na stół wigilijny, bedą dostępne w Kościele i w Zakrystii, ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na całoroczne wynagrodzenie za pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.

W tym tygodniu żadna z rodzin nie przyjęła zaproszenia do zadbania o czystość naszego Kościoła, ani nie złożono ofiary na sprzątanie.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Alwerni i Poręby Żegoty z ulicy Leśnej i Krakowskiej: Sojka, Markowski, Nowak, Bębenek, Barcik, Czak, Gliwa, Seremak.

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym - bezpłatny dodatek - płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym w Katowicach Księdzu Janie Machy. Zachęcamy do nabycia „Gościa” i obejrzenia filmu.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Cecylię, w środę świętych męczenników Wietnamskich Andrzeja kapłana i Towarzyszy.

Na nowy tydzień serdeczne Szczęść Boże.


Uczniowie szkoły Podstawowej w Brodłach przed Kościołem proszą o pomoc dla rodziny, która walczy z chorobą dziecka, które jest uczniem tejże Szkoły.

W miarę naszych możliwości pośpieszmy z pomocą.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...