Dziś w niedzielę 14 listopada obchodzimy po raz piąty Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią są słowa Ewangelii św. Marka: „Ubogich zawsze macie u siebie”. Przed kościołem zbiórka do puszek „Caritas” na pomoc migrantom, osobą bezdomnym, ubogim seniorom, rodzinom, które na skutek pandemii utraciły źródło utrzymania.

Jak w każdą niedzielę niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dziś także składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne, za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie Kościoła: Jolancie Fiba, Barbarze Posada, Krystynie Musiał. Serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Alwerni i Poręby Żegoty z ulicy Leśnej: Durak, Warchoł, Halbina, Żwawa, Budzyński, Makowski, Buczek, Świątkowski.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy miedzy innymi o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas, oraz o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Na nowy tydzień wszystkim serdeczne Szczęść Boże.


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brodłach w niedzielę 21 listopada, przed Kościołem bedą prosić o pomoc dla rodziny, która walczy z chorobą dziecka, które jest uczniem tejże Szkoły. W miarę swoich możliwości pośpieszmy z pomocą.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...