Dziś kończymy Tydzień Misyjny, modlimy się za Dzieło Misyjne Kościoła, składka przeznaczona jest na wsparcie misyjnej działalności Kościoła - na Misje. Jak w każdą niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dziś w uroczystość rocznicy poświecenia kościoła, dziękujemy Bogu za to szczególne miejsce gdzie doświadczamy niezwykłej Miłości Boga do człowieka. Dziękujemy za dobrodziejów, którzy swoją ofiarną troską przyczynili się do wybudowania, renowacji i troszczą się o piękno materialne naszego Kościoła.

Jutro poniedziałek 1 listopada 2021 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, Msze św. jak w niedzielę z tym że zamiast Mszy św. o godz. 18.00, będzie Msza św. w Kaplicy Cmentarnej o godz. 14.00. Po Mszy św. w procesji różańcowej połączonej z wypominkami jednorazowymi modlić się będziemy za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

We wtorek 2 listopada 2021 WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny). W tym dniu i następne dni oktawy do poniedziałku, poza niedzielą, odprawiamy w Kaplicy Cmentarnej Msze św. zbiorową za zmarłych o godz. 9.00.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny zapraszamy na Różaniec za zmarłych, na naszym cmentarzu o godz. 19.00, który poprowadzi młodzież naszej parafii.

Odpusty za zmarłych:

Wierni , którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiazujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa według intencji Ojca świętego. Można go przenieś w tym roku na dowolne dni listopada ze względu na pandemię.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada włącznie jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy. Można go przenieś na dowolne 8 dni listopada, nawet oddzielone od siebie w tym roku ze względu na pandemię.

Na wypominki, oraz Mszę św. zbiorową w oktawie wszystkich świętych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy Kaplicy na wypominki przyjmować bedą Siostry Pasjonistki. Dziękujemy Siostrom za te posługę. Na wypominki roczne można składać do końca listopada.

Członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej wspierani przez młodzież w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą zbierać ofiary do puszek na cmentarzu na utrzymanie cmentarza i jego modernizację. Bóg zapłać za życzliwe wsparcie.

W nadchodzącym tygodniu w Kościele spowiadać będziemy codziennie od godz. 17.30. W piątek - pierwszy piątek miesiąca - spowiedź w Brodłach o godz. 16.40, w Porębie Żegoty od godz. 17.30.

W sobotę - pierwsza sobota miesiąca - odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach: w Porębie Żegoty od godz. 8.00 w Brodłach i Mirowie od godz. 10.00. Na nabożeństwo wynagradzające za grzech przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, zapraszamy w sobotę na godz. 17.00.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

Dziś ostatnie Nabożeństwo Różańcowe serdecznie Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę różańcową prze cały październik szczególnie rodzicom i dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

We wrześniu i październiku do puszek CARITAS zebraliśmy 1430 zł. na pomoc dla stryjskich rodzin w Aleppo. Bóg zapłać za Wasz dar serca.

Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła Marii Didenko i Ewie Boba,  Janowi i Łukaszowi Hapek, Wiesławie Wierzbic, oraz za ofiarę i sprzątanie Małgorzacie Talowskiej, Sebastianowi Talowskiemu. Serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Poręby Żegoty z Alei Belwender: Noworyta, Saługa, Galas, Zieliński, Łuszczek, Szarek, Fabiś, Zaczyński, Kuglin.

Na nowy tydzień wszystkim serdeczne Szczęść Boże.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...