Jak w każdą niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek święto świętych apostołów Szymona i Judy.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie w kościele o godz. 17.30 w Brodłach w niedziele o 7.45, w tygodniu o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej dzieci i młodzież, szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

Na wypominki jednorazowe i roczne, oraz Mszę św. zbiorową w oktawie wszystkich świętych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Bardzo prosimy wyraźnie zaznaczać:

  • To są wypominki jednorazowe do odczytania podczas procesji na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • To są wypominki roczne, które będą czytane w Kościele we wszystkie niedziele roku.
  • To są zmarli, których polecać będziemy na Mszy św. zbiorowej na cmentarzu w oktawie Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada.

Dziękujemy za ofiarę na sprzątanie kościoła rodzinie Pocztowskich, i Małgorzacie Grembosz. Serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Poręby Żegoty z ulicy Siennej: Gajos, Fryc, Gaudyn, Jastrzębski, Mazgaj, Niechwiej, Boba, Hapek, Wierzbic, Hapek, Talowski, Didenko.

Dzisiaj Gość Niedzielny przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Polecamy też artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgie i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy.

W związku z rozpoczęciem diecezjalnego etapu Synodu Biskupów ”Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, i misja” zgodnie z zaleceniami i sugestiami papieża Franciszka otrzymaliśmy „zestaw problemów i pytań synodalnych” z prośbą o modlitwę i ich przedyskutowanie w parafii. Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych parafian, którzy chcieliby zabrać głos na postawione pytania synodalne.

Zapraszamy w piątek 29 października 2021 o godz. 18.00 Msza św, a po niej spotkanie na plebanii.

Na nowy tydzień wszystkim serdeczne Szczęść Boże.


Stajemy przed Tobą, Duchu Święty,
zgromadzeni w Imię Twoje.

Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;
zamieszkaj w naszych sercach,
naucz nas drogi, którą mamy iść
i jak mamy nią podążać.
Jesteśmy słabi i grzeszni;
nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.
Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,
albo stronniczość wpływała na nasze działania.

Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,
abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,
i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy
i tego, co jest słuszne.

O to wszystko prosimy Ciebie,
który działasz w każdym miejscu i czasie,
w komunii Ojca i Syna,
na wieki wieków.
Amen.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...