Dziś po każdej Mszy świętej przed Kościołem możliwość złożenia ofiary, która przeznaczona będzie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii, dekanacie i diecezji.

Jak w każdą niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w czwartek wspomnienie NMP Różańcowej, w sobotę wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie w kościele o godz. 17.30 w Brodłach w niedziele o 7.45, w tygodniu o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej dzieci i młodzież, całe rodziny naszej parafii, szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę przypada XXI Dzień Papieski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Nie lękajcie się”. Ofiarami do puszek jak co roku będziemy mogli wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zdolna młodzież z mniej zamożnych rodzin wspierana w nauce przez stypendia Fundacji, będzie najpiękniejszym żywym pomnikiem św. Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie. Już dziś Bóg zapłać za Wasz dar serca.

Za tydzień w drugą niedziele października, składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne. Dziękujemy za każdy dar. „Bóg zapłać”.

Na wypominki jednorazowe i roczne oraz Mszę św. zbiorową w oktawie wszystkich świętych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu Kościoła i ofiarę, którą złożyli: Piotr Rozpądek, Anna Biel z synem Szymon Rozpądek klasa III, Nicola Biel, Łukasz Biel, Stanisława Biel.
Serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Poręby Żegoty z ul. św. Marcina: Szalonek, Frydman, Kowalik Rzeszótko, Głownia, Wywiał Marszałek. Gdyby został wyczytany ktoś, kto nie żyje lub wyprowadził się, lub ktoś nowy się wprowadził, to bardzo prosimy, aby nas o tym powiadomić. Będziemy bardzo wdzięczni.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej +Józefa Wdówka i +Bogusława Korpała z Poręby Żegoty. Dobry Jeżu a nasz Panie daj im wiezie spoczywanie…

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego - Eugeniuszu Kazimirowskim, oraz rozmowę o niemieckiej drodze synodalnej.

W naszej parafii jest organizowany Chór Parafialny, wszystkich chętnych kobiety i mężczyzn serdecznie zapraszamy w piątek 8 października 2021 na godzinę 16.00 do „Domu Ludowego” w Porębie Żegoty.

Na nowy tydzień wszystkim serdeczne Szczęść Boże.

Intencje Apostolstwa Modlitwy:

Módlmy się, aby każdy ochrzczony, był świadomy że ma głosić ewangelię i był gotowy świadczyć o Chrystusie wobec innych, poprzez świadectwo swojego chrześcijańskiego życia.

Być najpierw uczniem Chrystusa, by stać się jego misjonarzem wobec innych.

W intencjach nowo powstałej Róży św. Rity.

Aktualności

25 Niedziela Zwykła - 24 września 2023

Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Obchodzimy dziś Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do...


Zobacz więcej...

24 Niedziela Zwykła - 17 września 2023

Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika,...


Zobacz więcej...