Dziś przeżywamy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”, pamietajmy w naszych modlitwach o tym umęczonym wojnami narodzie. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu – napisał w specjalnym apelu abp Gądecki.

W przyszłą niedzielę naszej parafii przed Kościołem zbiórka do puszek, zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą.

Dziś jak w każdą niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W środę święto Narodzenia NMP, po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

We wtorek 7 września przypada 79 rocznica męczeńskiej śmierci w Auschwitz, ochrzczonego w naszym Kościele Sługi Bożego ks. Włodzimierza Szembeka , Salezjanina. Wzywajmy Jego wstawiennictwa w naszych potrzebach i módlmy się o Jego rychłą beatyfikację.

Za tydzień składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne. Serdecznie dziękujemy za każdy dar, który pozwoli nam zaplanować inwestycje gospodarcze które czekają na realizację.

Dziękuję za ofiarę na kwiaty, którą złożyły Barbara Siewiorek i Ewa Mikoda.

W tym tygodniu nikt nie przyjął zaproszenia do sprzątania Kościoła, ani nie złożono ofiary na sprzątanie.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Poręby Żegoty z ul. Orlej, Kruczej i Gołębiej: Madej, Janik, Banduła, Berniak, Woźny, Zelech, Grabowski, Siemek, Brzuchańska, Buzdygan, Bębenek, Kałamacki, Ćwirkała, Bębenek, Kołodziej, Kopieć, Sibik, Chrząszcz.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” przeczytamy w nim między innymi reportaż z Usnarza Górnego leżącego przy granicy Polski i Białorusi, w nim zaś o tym, jak naprawdę wygląda panująca tan sytuacja. Polecamy również reportaż o Kongresach Eucharystycznych.

Dostępny jest GOŚĆ EXTRA o nowych błogosławionych Kard. Stefanie Wyszyńskim i Matce Róży Czackiej.

Na nowy tydzień wszystkim serdeczne Szczęść Boże.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc wrzesień:
1. Żyjmy prosto zwyczajnie zgodnie z otaczająca nas naturą, wybierając skromny styl życia, dbajmy o swoje zdrowie, biorąc za wzór aktywnych i młodych zaangażowanych w życie zgodne z naturą.
2. O ustanie zarazy Koronawirusa.
3. O zdrowie dla chorych.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...