W Wielkim Poście na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy na godz. 15.45, rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30 odśpiewamy Gorzkie Żale. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
W piątek 11.04.2024 Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii początek o godz.16.00 od Krzyża przy ulicy Przy Krzyżu w Brodłach.
Trwa „świąteczna zbiórka żywności”, dla osób potrzebujących, dary składamy tradycyjnie do kosza „Caritas” w Kościele, oraz w sklepach Delikatesy Premium, Top Market w Brodłach i Sklepie Lusia w Mirowie. „Baranki Caritas” są do nabycia w Zakrystii. Ofiary dla ubogich składamy do skarbony ze świecami wotywnymi na „Caritas” z napisem „Jałmużna Wielkopostna”.
Intencje Apostolstwa Modlitwy: O dobre korzystanie z nowych technologii
Módlmy się, aby korzystanie z nowych technologii nie zastępowało relacji międzyludzkich i szanowało godność człowieka.
Przeżywamy Wielkopostne Rekolekcje, jutro w Poniedziałek 7.04.2025 - zakończenie rekolekcji pielgrzymką do Kościoła Jubileuszowego OO. Bernardynów w Alwerni, aby zyskać odpust zupełny.
O godz. 17.00 z przed kościoła św. Marcina w Porębie Żegoty, wyruszymy w drogę jako „pielgrzymi nadziei” z pragnieniem odnowienia naszego serca i uczynienia go bardziej otwartym na Boga i bliźnich.
18.00 Uroczysta Msza św. w Klasztorze w Alwerni.
Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, przynosimy palmy do poświęcenia. O godz. 11.00 gromadzimy się przed Kościołem na poświecenie i uroczyste wejście do Kościoła z poświeconymi palmami. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału. Również w przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne, za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.
Dziękujemy za troskę o czystość naszego Kościoła i otoczenia.
W nadchodzącym tygodniu troskę o Kościół i jego otoczenie powierzamy mieszkańcom Mirowa z ul. Karola Wojtyły i św. Barbary: Guguła, Szemik, Kurzański, Duda, Brzezoń, Warzecha, Jochymek, Kwieciński, Kaczmarek, Musiak, Łatak, Mach, Mazgaj, Jochymek, Szwajdych, Witana, Duszyk.
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy +Henryka Marcela z Alwerni. Dobry Jezu a nasz Panie…
