Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii ks. mgr. Jana Góreckiego, który rozpoczyna posługę wikariusza w miejsce ks. Ryszarda Matuszyka. Życzymy dobrego zdrowia, obfitości Łask i Darów Ducha Świętego i wiele radości w pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Otoczmy Księdza Jana naszą serdeczną modlitwą.

Dziś jak w każdą niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie serdecznie zapraszamy od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W sierpniu do puszek CARITAS zebraliśmy 460 zł. na pomoc dla syryjskich rodzin z Aleppo. Bóg zapłać za Wasz dar serca.

Od środy 1 września wracamy do zwykłego układu Mszy św. i kancelarii. Również w środę rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i katechetycznego Mszą święta w Kościele w Porębie Żegoty i Kaplicy w Brodłach o godz. 9.00. Uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie na obie Msze św. tornistrów, które pobłogosławimy prosząc o Bożą pomoc w nauce.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Rok szkolny warto rozpocząć przystępując do Sakramentu Pokuty, okazja do spowiedzi w pierwszy piątek września w Brodłach od godz. 16.40, w Porębie Żegoty od godz. 17.30

Grupa Apostolska rozpoczyna nowy rok formacyjny. Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6, 7, 8 i starszych w piątek: o godz. 18.00 Msza św. a po niej spotkanie.

Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00.

Grupę charyzmatyczną - Odnowa w Duchu Świętym, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 18.00.

W pierwszą sobotę września odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. W Porębie Żegoty od godz. 8.00 w Mirowie i Brodłach od godz. 10.00. Również w sobotę zapraszam do Kościoła na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 17.00

W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańca Świętego po Mszy św. o godz. 9.30.

Od przyszłej niedzieli Msze św. w Kościele Parafialnym o godz. 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00 w kaplicy w Brodłach o godz. 8.15.

Metropolita Krakowski zaprasza na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 5 września 2021. O godz. 9.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa przy stacji u Piłata. O godz. 11.30 przy ołtarzu polowym uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

W tym tygodniu nikt nie przyjął zaproszenia do sprzątania Kościoła, ani nie złożono ofiary na sprzątanie.
Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom z ul. Letniskowej: Górecki, Mikoda, Knapik, Szymusik, Bulanda, Seremak, Kubiela, Zelech.

Strona Internetowa i Facebook naszej parafii już działa serdecznie zapraszam do jej odwiedzania i zapoznania się z ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus.

W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: +Zdzisława Włocha z Brodeł, +Tadeusza Bachowskiego z Poręby Żegoty, +Stanisławę Dębską z Mirowa, +Stanisławę Chlebowską z Poręby Żegoty i +Kazimierza Jelenia z Brodeł.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na nowy tydzień wszystkim serdeczne Szczęść Boże.

 

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...