Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie dla całej naszej wspólnoty parafialnej w ramach Kongresu Eucharystycznego, zapraszamy dzisiaj od godz. 12.00 do 18.00 według programu:

Brodła.
12.00 - 13.00 - mieszkańcy ulic: Słowiańska, Bystra, Panoramiczna, Zgodna.

Mirów.
13.00 - 14.00 - mieszkańcy ulic: Sobótkowa Turystyczna, Strug, Bajeczna.
14.00 - 15.00 - mieszkańcy ulic: Karola Wojtyły, św. Barbary
15.00 - 16.00 - mieszańcy ulic: Mirowska, Urocza.
16.00 - 17.00 - mieszkańcy ulic:  Promienna, Tęczowa.
17.00 - 18.00 - mieszkańcy ulic, którzy nie mogli być w wyznaczonym czasie.

W czwartek 30 maja 2024 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msze święte w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystą Eucharystię odprawimy w Mirowie o godz. 11.00, a po niej procesja do czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Naszą cześć dla Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wiarę w Jego rzeczywistą obecność wyrazimy w procesji Eucharystycznej. Zapraszamy do licznego udziału w Mszy świętej i procesji wszystkich, asysty do niesienia feretronów, poczty sztandarowe, dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, dzieci komunijne i z rocznicy w białych strojach, żywy Różaniec ze światłem przy baldachimie, niosących baldachim, służbę liturgiczną. Strażaków OSP Brodła prosimy o zabezpieczenie trasy przejścia procesji.

Od piątku 31 maja - Oktawa Bożego Ciała - codziennie do czwartku 6 czerwca po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Dziękujemy za troskę o czystość naszego Kościoła i otoczenia. W nadchodzącym tygodniu troskę o Kościół i jego otoczenie powierzamy mieszkańcom Alwerni z ulic Belwender i Relaks: Adamaszek, Odrzywolski, Goraj, Szarek, Pietraszak.                                                                               

Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila zaprasza na organizowaną przez Gminę Alwernia, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie AKCJĘ "KREW NADZIEJĄ NA ŻYCIE” Akcja odbędzie się 1 czerwca 2024r., na Stadionie Sportowym w Regulicach, w godzinach od 9:00 do 13:00.

Aktualności

11 Niedziela Zwykła - 16 czerwca 2024

Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego miłosierdzia. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika,...


Zobacz więcej...

10 Niedziela Zwykła - 9 czerwca 2024

Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00. O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego miłosierdzia. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, w...


Zobacz więcej...