Na niedzielną adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszam od 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W poniedziałek święto św. Teresa Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w środę wspomnienie św. Klary, dziewicy, w piątek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej, w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

Dziś druga niedziela sierpnia - składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne. Bóg zapłać za każda złożona ofiarę.   

Na utrzymanie dwóch Syryjskich rodzin w Aleppo w lipcu zebraliśmy 693 zł. tj. połowę potrzebnej kwoty. Serdecznie dziękuję wytrwałym ofiarodawcom i zapraszam nowych. Zachęcam byśmy nadal nie byli obojętni na los pokrzywdzonych przez wojnę.

Dziękuję za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom: Janina Kucia, Albina Jakóbik, Genowefa Woźniak, Magdalena Kuchta, Katarzyna Zelech, Kazimiera i Stanisław Hapek, Jolanta Śibik, Stanisława Szymusik, Maria Górecka, Maria Didenko. Serdeczne Bóg zapłać.

Troskę o Kościół powierzam mieszkańcom Poręby Żegoty z ulic Skalistej i Za Dworem: Czech, Suślik, Macuda, Buczek, Buczek, Mazgaj, Mądrala, Zieliński, Górecki, Wiecheć, Fabiś, Fabiś, Klimkowicz.

W następną niedzielę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze w naszym kościele wakacyjnym porządku niedzielnym. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Za szczęśliwe zbiory podziękujemy Panu Bogu o godz. 11.00 - Dożynki przygotowują mieszkańcy Brodeł.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” w 800 rocznicę śmierci św. Dominika przeczytamy o historii życia założyciela Zakonu Kaznodziejskiego oraz o tym, jakie nowe wyzwania stoją przed głosicielami słowa Bożego.

Na nowy tydzień wszystkim serdeczne Szczęść Boże.Burmistrz Gminy Alwernią informuje, że w niedzielę 8 sierpnia 2021 w budynku Domu Ludowego w Porębie Żegoty w godzinach 10.00 do 13.00 będzie funkcjonował gminny punkt spisowy w którym każdy mieszkaniec może wypełnić ustawowy obowiązek i spisać się w Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...