Na niedzielną Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem MB Gromnicznej - Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00 - 9.00 i 18.00 w kaplicy w Brodłach o godz. 16.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Zakony Kontemplacyjne.

W piątek - pierwszy  piątek miesiąca, możliwość spowiedzi w Kościele od godz. 17.30, w kaplicy w Brodłach od godz. 16.40.

W sobotę - pierwsza sobota, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00 Poręba Żegoty i Alwernia, od godz. 10.00 Brodła i Mirów. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Poczęciu NMP wszystkich a w szczególności Róże Różańcową Kobiet pw. Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia ze Szwabów.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy: Za parafie, aby stawały się wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

Sosna na naszym cmentarzu przechyliła się znacznie, od dłuższego czasu czynione są starania u Konserwatora Zabytków o wycięcie sosny z uzasadnieniem wyższej konieczności - czekamy na decyzję. Mamy nadzieję że decyzja przyjdzie zanim drzewo się wywróci i zniszczy pomniki z nagrobkami.

Cmentarz parafialny jest wpisany do rejestru zabytków w całości - układ przestrzenny, kaplica, ogrodzenie, zieleń wysoka, A-604 z 28.06.1989 [A-497/M]. Dlatego konieczna jest zgoda Konserwatora Zabytków, a na nią trzeba czekać.

Dziękujemy za troskę o czystość naszego kościoła, za ofiarę: Lucynie Janik, Marcinowi Woźny, Antoniemu Berniak, Tomaszowi Ćwiękała, oraz za ofiarę i sprzątanie: Renacie Banduła, Joannie Buzdygan, Magdalenie Sobesto, Stanisławie Kołodziej.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Poręby Żegoty z ulic Sokoła i Storczykowej: Kobielska, Jakóbik, Kubczyk, Kubiela, Sroka, Stokłosa, Warzecha, Mirek.

Sprzątanie Kościoła w sobotę o godz. 9.00, przychodzimy sprzątać lub składamy ofiarę, wpisując się osobiście do zeszytu w zakrystii.

Aktualności

2 Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2024

Na niedzielną indywidualną Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 17.15 do Gorzkich Żali. O godz.15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W każdy piątek o godz. 17.30 zapraszamy...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2024

Na niedzielną indywidualną Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 17.15 do Gorzkich Żali. O godz.15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Składka inwestycyjna do skarbony i na konto...


Zobacz więcej...