Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wraz z Maryją Matką Zbawiciela, będziemy oczekiwać na Jego narodziny, uczestnicząc w „Roratach” w dni powszednie w Kościele o godz. 18.00.

Świece Caritas, oraz poświęcone „opłatki na stół wigilijny”, są dostępne w zakrystii. Koszt samej Świecy Caritas wynosi 9 zł. bez ofiary na Wigilijne Dzieło Pomocy Dziecim. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy tej okazji.

Dziś przypada wspomnienie św. Barbary patronki górników, Msza św. o godz. 9.00 w intencji Górników i ich Rodzin, po Mszy św. Zmiana Tajemnic Różańca świętego. Intencje Apostolstwa Modlitwy: Aby organizacje zrzeszające wolontariuszy, znalazły nowe osoby pragnące angażować się na rzecz wspólnego dobra. Za kałanów pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Dziś, także po Mszy św. o godz. 11.00 przyjdzie św. Biskup Mikołaj do wszystkich dzieci, z naszej parafii. Dziękujemy Rodzinie Kolpinga za podtrzymywanie tej pięknej tradycji

W środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. w naszym Kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 w kaplicy w Brodłach o godz. 16:00.

W przyszłą niedzielę zapraszamy Rodziców i Dzieci klas trzecich na Mszę św. o godz. 11.00, na której otrzymają poświęcone medaliki.

Przyszła niedziela - druga miesiąca grudnia - składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne - NA OGRZEWANIE I OŚWIETLENIE KOŚCIOŁA I KAPLICY W BRODŁACH - prąd i gaz bardzo zdrożały, ogrzewanie w naszym Kościele jest na prąd, w kaplicy w Brodłach na gaz. Liczymy na Waszą ofiarność, wspólnymi siłami mamy nadzieję damy radę, trzeba będzie oszczędzać na ogrzewaniu i oświetleniu, by przetrwać. Bóg zapłać za każdą ofiarę, za Waszą troskę o nasz Kościół i Kaplicę w Brodłach. Niech każda rodzina poczuje się odpowiedzialna za nasze wspólne dobro jaką jest Parafia św. Marcina w Porębie Żegoty.

We wtorek 20 grudnia od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną przed Świetami Bożego Narodzenia. Odwiedzimy innych chorych niż ci, których odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca. Chorych proszę zgłaszać w Zakrystii.

Rodzina i wolontariusze Zosi ze Skawinek, dziękują darczyńcom z Parafii Poręba Żegoty, za okazaną pomoc podczas zbiórki 27 listopada 2022 r! Dzięki Waszej hojności na lek dla Zosi udało się zebrać 2 370,50 zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą ofiarę w tak trudnej dla nas walce o zdrowie Zosi. Dziękujemy za każdą złotówkę, za każdy dar serca. Życzymy Wam zdrowia i wszystkiego co najlepsze na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za troskę o czystość naszego Kościoła i ofiarę: Zdzisławie Baran, Annie Sołtysik, Andrzejowi i Alicji Baran, oraz za ofiarę Lucynie Buczek, Jolancie Sibik, Stanisławie Szymusik, Marii Góreckiej Jolancie i Krystynie Romanowska. Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Poręby Żegoty z ulic Podgórze, Willowa, Wyspiańskiego: Luberda, Czak, Gaudyn, Strączek, Wołek, Wróbel, Bachowska, Szpila, Danielewicz, Cyganik, Fabiś, Przeklasa.

Sprzątanie Kościoła w sobotę o godz. 9.00. Przychodzimy sprzątać, lub składamy ofiarę, pisujemy swoją obecność i ofiarę OSOBIŚCIE do zeszytu w zakrystii. Bóg zapłać.

Aktualności

4 Niedziela Zwykła - 29 stycznia 2023

Na niedzielną Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem...


Zobacz więcej...

3 Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2023

Na niedzielną Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00, na godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską i błogosławieństwo domów, serdecznie dziękujemy za...


Zobacz więcej...