Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wraz z Maryją Matką Zbawiciela, będziemy oczekiwać na Jego narodziny, uczestnicząc w „Roratach” w dni powszednie w Kościele o godz. 18.00. W tym roku tematem naszych roratnich rozważań będzie opowieść: „z narodzeniem Jezusa było tak…”

Serdecznie dziękujemy rodzicom i młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za Dar Ołtarza, ze złożonych ofiar wygospodarowaliśmy kwotę 500 zł. i zakupiliśmy Różowy Ornat, którego brakowało w naszej parafii.

Świece Caritas, oraz poświęcone „opłatki na stół wigilijny”, bedą dostępne w zakrystii. Koszt samej Świecy Caritas wynosi 9 zł. bez ofiary na Wigilijne Dzieło Pomocy Dziecim. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy tej okazji.

Przed Kościołem dobrowolna zbiórka dla małej Zosi Pająk ze Skawinek, chorej na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Rodzina prosi o pomoc i dziękuje za każdą złotówkę, bo każda jest wielkim darem i szansą na zdrowie Zosi. Bóg zapłać.

W Piątek -  pierwszy piątek miesiąca - spowiedź w kaplicy w Brodłach od godz. 16.40 w Kościele od 17.30, po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.

W sobotę - pierwsza sobota miesiąca- odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00 Poręba Żegoty i Alwernia, od godz. 10.00 Brodła i Mirów.

O godz. 17.00 w Kościele nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy wszystkich a w szczególności Różę Różańcową Kobiet i Mężczyzn z Brodeł .

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Barbary patronki górników, Msza św. o godz. 9.00 w intencji Górników i ich Rodzin, po Mszy św. Zmiana Tajemnic Różańca świętego.

Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 przyjdzie św. Biskup Mikołaj do wszystkich dzieci, które bardzo serdecznie zapraszamy do naszego Kościoła. Dziękujemy Rodzinie Kolpinga za podtrzymywanie tej pięknej tradycji w naszej parafii.

Dziękujemy za troskę o czystość naszego Kościoła i ofiarę: Annie Polańskiej, Łukaszowi Polańskiemu, Marzenie Maziarka, Zofii Ślusarczyk, oraz za ofiarę: Barbarze Fryc, Halinie Wosik, Anecie Zając, Józefowi Ścibor, Wojciechowi Lecyk, Beacie Mularskiej, Agnieszce Marek, Stanisławie Matyasik.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Poręby Żegoty z ulic Pejzażowej i Potok: Sibik, Szymusik, Górecki, Buczek, Baran, Mularski, Romanowski, Sołtysik, Baran, Borgus, Adamus, Ścibor, Chmielowiec, Węgrzyn.

Sprzątanie Kościoła w sobotę o godz. 9.00. Przychodzimy sprzątać, lub składamy ofiarę, wpisujemy swoją obecność i ofiarę OSOBIŚCIE do zeszytu w zakrystii. Bóg zapłać.

W ostatnim czasie n naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy +Marię Zielińską i +Zofię Jochymek z Poręby Żegoty, oraz Dorotę Oraczka z Brodeł. Dobry Jezu a nasz Panie….


OGŁOSZENIE

Krew to najcenniejszy dar jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi".

To przesłanie przyświeca tym, którzy honorowo oddają krew.

W związku z powyższym „Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja - Szpila zaprasza na organizowaną przez Gminę Alwernia, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie AKCJĘ „KREW NADZIEJĄ NA ŻYCIE” 

Akcja odbędzie się w dniu 03 grudnia 2022 roku na sali nr 5 w Urzędzie Miejskim w Alwerni w godzinach od 900 do 1300.  

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Alwernia, do udziału w tak ważnej dla życia każdego człowieka akcji.

 

Aktualności

4 Niedziela Zwykła - 29 stycznia 2023

Na niedzielną Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem...


Zobacz więcej...

3 Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2023

Na niedzielną Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00 do 18.00, na godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską i błogosławieństwo domów, serdecznie dziękujemy za...


Zobacz więcej...