Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy od godz. 12.00, o godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego na którą serdecznie zapraszamy. Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Małgorzaty, uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do św. Małgorzaty.

Z racji św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących dziś po każdej Mszy św. poświecenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przekazane do MIWA - POLSKA na zakup środków transportu dla misjonarzy.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto św. Jakuba, apostoła, we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP, w piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

Dziękujemy Kazimierzowi i Józefie Brzezoń, Paulinie Fabiś, Zofii Kurzańskiej-1 i Zofii Kurzańskiej-2, Czesławowi Matiasik, Leszkowi Matiasik za troskę o czystość naszego Kościoła i ofiarę 80 zł. Agnieszce Fabiś i Agnieszce Brzezoń za ofiarę 40 zł. Bóg zapłać.

Troskę o kościół powierzamy mieszkańcom MIROWA z ulic Karola Wojtyły i Tęczowej: Siewiorek, Jochymek, Główczyk, Siewiorek, Górecki, Zając, Polak, Wątorczyk.

Sprzątanie Kościoła w sobotę o godz. 9.00. Przychodzimy sprzątać, lub składamy ofiarę, wpisujemy swoja obecność i ofiarę do zeszytu w zakrystii. Bóg zapłać.


Modlitwa poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców

Wspomożenie nasze w Imieniu Pana. Który stworzył niebo i ziemię.
Pan z wami. I z duchem twoim.

Boże, który mocą swojego słowa stworzyłeś cały wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem oraz moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli; spraw, aby pojazdy, dzieło Twoje i pracy ludzkiej, dzięki Twemu błogosławieństwu służyły dla dobra człowieka, jego pracy i wypoczynku.

Za wstawiennictwem Matki Niepokalanej i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby bezpiecznie mogli dojechać do wyznaczonego celu. Niech zebrani tu kierowcy i ich pojazdy będą pobłogosławione dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...