Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. 

Na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Rocznice Komunii świętej dzieci klas czwartych.

Dziś w niedzielę 22 maja przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, po każdej Mszy św. Litania i Modlitwy do św. Rity. Nieodłącznym elementem każdego nabożeństwa ku jej czci jest obrzęd błogosławieństwa róż. Poświęca się kwiaty, które mają być znakiem duchowej bliskości świętej patronki od spraw trudnych. Pozostawia się je dla siebie lub przekazuje osobom doświadczających życiowych przeciwności. Według tradycji przybywający przynoszą ze sobą jedną różę więcej, żeby pozostawić ją św. Ricie jako wyraz wdzięczności.

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do Kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na nabożeństwo, w tym tygodniu szczególnie dzieci klas czwartych z Rocznicy Komunii św.

W tym tygodniu wspominamy we wtorek NMP Wspomożenie Wiernych, w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W sobotę o godz. 9.00 dzieci komunijne udają się na pielgrzymkę do Wadowic, aby dziękować Panu Bogi przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II za dar Pierwszej Komunii świętej.

Dziękujemy za ofiarę złożoną do zeszytu w zakrystii na sprzątanie Kościoła rodzinie Wiecheć. Za sprzątanie Kościoła pani Ewelinie Kulczyk.

W nadchodzącym tygodniu troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Brodeł z ulic św. Floriana i Grodzkiej: Kochański, Wesołowski, Wiecheć, Figa, Harmatys, Sikora, Filipak, Chrząszcz, Dzierwa, Jarosz, Stańczyk, Pierzchała, Salawa, Jeziorek, Fryc, Szpiech.

Sprzątanie Kościoła w sobotę od godz. 9.00. Przychodzimy sprzątać, lub składamy ofiarę, którą pozostawiamy w zeszycie do tego przygotowanym w zakrystii. Bóg zapłać.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...