Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Miłosierdzia Bożego i Akt zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu.    

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Marka, ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w piątek święto św. Katarzyny ze Sienny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy wyjątkowo w sobotę 30 kwietnia ze względu na spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą, która będzie miała miejsce 7 maja właśnie w pierwszą sobotę maja. I tak od godz. 8.00 Poręba Żegoty i Alwernia, od godz. 10.00 Brodła i Mirów.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe ku czci NMP. Litanią Loretańską modlić się będziemy za Ojca świetego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, o pokój w Ukrainie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do Kościoła na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 a po niej Nabożeństwo Majowe. W kaplicy w Brodłach Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 18.30 prowadzą sami parafianie.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci z klasy czwartej - Rocznica Komunii Świętej, po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne.

Dziękujemy za troskę o czystość naszego Kościoła. W nadchodzącym tygodniu troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Brodeł z ulicy św. Floriana i św. Franciszka: Gasek, Czechowska, Próchniccy, Łatak, Starzycki, Maciejczyk, Zając, Szwajdych, Berniak, Matyasik, Kramarczyk. Sprzątanie Kościoła w sobotę od godz. 9.00. Prosimy swoją obecność i ofiarę potwierdzać w zeszycie do tego przygotowanym w zakrystii. Bóg zapłać.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...