Na niedzielną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00, o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby rekolekcji. Serdeczne podziękowania za zaangażowanie się w dzieło pomocy potrzebującym - Bóg zapłać, za dary złożone na pomoc potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej. Dziś druga niedziela miesiąca składka inwestycyjna do skarbony i na konto parafialne, za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, poświecenie palm i procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 11.00. Po Mszy świętej „Konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę”. Również po Mszy świętej w Kościele spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.       

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, zapraszamy na nabożeństwa związane z przeżywaniem Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

W Wielki Czwartek uroczystą Eucharystią o godz. 18.00 uczcimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Jezus umył uczniom nogi, oraz ustanowił sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii. W tak uroczystym dniu Komunie świętą przyjmiemy pod dwiema Postaciami. Po zakończeniu Liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy, upamiętniającej modlitwę w Ogrojcu i uwięzienie Pana Jezusa. Adorację w Ciemnicy prowadzą: godz. 19.00 Róża św. Józefa, od godz. 20.00 Róża Różańcowa kobiet Niepokalanego Poczęcia NMP ze Szwabów, od godz. 21.00 Grupa Apostolska i Liturgiczna Służba Ołtarza. O godz. 22.00 zakończenie adoracji.

Wielki Piątek - Męki Pańskiej - pamiątka Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych miedzy 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły jeden posiłek do syta dwa lekkie. Prze cały dzień trwa adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy: od godz. 8.00 - Siostry Pasjonistki, godz. 9.00 - Róża Różańcowa kobiet Niepokalanego Poczęcia NMP z Brodeł, godz. 10.00 - Róża Różańcowa kobiet i mężczyzn z Brodeł II, godz. 11.00 - Róża Różańcowa kobiet św. Rity, godz. 12.00 - Róża Różańcowa kobiet i mężczyzn Matki Bożej Fatimskiej, godz. 13.00 Mieszkańcy Mirowa z ulic: Karola Wojtyły, Św. Barbary, Promienna, Tęczowa, godz. 14.00 - Mieszkańcy Brodeł z ulic: Galicyjska, Potockich, Wesoła, Grzybowa, Gajówka, Jabłoniowa, Miłosza, św. Floriana, św. Franciszka, Przy Rudnie. 

15.00  -  Droga Krzyżowa - prowadzą Siostry Pasjonistki

Od godz. 16.00 adorują - Mieszkańcy Alwerni i Poręby Żegoty  z ulic:  Ogrodowej, Jutrzenki, Owocowej, Przecznica, Szymborskiej, Reymonta, Na Wzgórzu. al. Belwender, Relaks, Krakusa, Gołębia, Letniskowa, Orla, Krucza i Gołębia, Sokoła, Storczykowa, św. Marcina. Od godz. 17.00 - Mieszkańcy  Mirowa z ulic: Mirowska, Sobótkowa, Turystyczna.

18.00 Liturgia Wielkiego Piątku - Liturgia Słowa ,Adoracja Krzyża, Komunia Święta.

Po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego i odśpiewamy Gorzkie Żale. Od godz. 20.00 adorują - Mieszkańcy Brodeł z ulic: Krzeszowicka, Jesienna, Bliska, Rozdroże, Panoramiczna, Zgodna, Bystra, Słowiańska, Górska, Przy Krzyżu, Miła, Przyjazna, Biesiadna, Na Podlas, Środkowa, Edukacyjna, Wąwozowa. Od godz. 21.00 adorują -  Mieszkańcy Alwerni i Poręby Żegoty z ulic: Szembeków, Floriańska, Papieska, Biała, Leśny Zakątek, Łowiecka, Cyprysowa, Sarni Stok, Potok, Na Orlej, Pejzażowa, Podgórze, Willowa, Wyspiańskiego, Pod Dębami. Skalista, Za Dworem, Saska, Kasztelańska, Przy Galerii, Sienna, Leśna, Krakowska, mieszkańcy Skowronka, Zięby, Bp. Krasickiego, Mickiewicza, Różana, Krótka, Spacerowa. O godz. 22.00 Zakończenie Adoracji.

Druhów OSP z Brodeł prosimy o wartę przy Grobie Pańskim. Ofiary składane przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek i w Grobie Pańskim w Wielką Sobotę są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od 8.00 - 9.00 Siostry Pasjonistki. Od 9.00 - 12.30 Indywidualna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Poświecenie pokarmów na Stół Wielkanocny:  w Kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00 w Kaplicy w Brodłach o godz. 10.00, Brodła Zalas o godz. 10.20, Mirów - Dom Wiejski o godz. 10.40 i na Skowronku o godz. 11.00.

Od godz. 12.30 - 20.00 do Liturgii Wielkiej Soboty adoruje „Grupa Adoracyjna”

Tajemnicę Jezusowego zwycięstwa nad śmiercią, piekłem i szatanem, będziemy świętować w Wielką Noc Zmartwychwstania w Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. To najważniejsza celebracja roku liturgicznego. W tę noc każdy z nas winien mieć w ręku świecę - znak wiary i nowego życia w Chrystusie. Podczas Liturgii odnowimy Przyrzeczenia Chrzcielne. Po zakończonej Eucharystii w uroczystej procesji razem ze Zmartwychwstałym Panem ogłosimy światu Jego zwycięstwo nad śmiercią, piekłem i szatanem. Na procesję rezurekcyjną proszę przygotować feretrony i chorągwie. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i strażaków do niesienia Baldachimu. Prosimy w tym dniu nie parkować samochodów przy bocznym wejściu na plac kościelny ze względu na procesje. Zapraszamy do udziału w całej Liturgii Wielkiej Soboty, która jest najważniejszym wydarzeniem tej nocy, a nie tylko w Procesji Rezurekcyjnej, która jest jej  zakończeniem.

W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w porządku niedzielnym. Składka z drugiego dnia Wielkanocy przeznaczona jest  na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy za troskę o czystość naszego Kościoła. Troskę o Kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy mieszkańcom Brodeł z ulicy Przyjaznej: Krok, Heryan, Stańczyk, Jakóbik, Romańska, Kowalik, Dębiec, Bialik, Flak, Uszko, Biel. Sprzątanie Kościoła ze względu na Triduum Paschalne w tym tygodniu należy uzgodnić z Siostrą Joelą. 


 

TRIDUUM PASCHALNE
W PARAFII ŚW. MARCINA W PORĘBIE ŻEGOTY

 • WIELKI CZWARTEK
  • Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 Adoracja w „Ciemnicy” do godz. 22:00
 • 00 - Róża św. Józefa, 20.00 - Róża Różańcowa kobiet Niepokalanego Poczęcia NMP ze Szwabów, 21.00 Grupa Apostolska i Liturgiczna Służba Ołtarza.

 • WIELKI PIĄTEK - Adoracja od godz. 8:00
 • 8:00 - Siostry Pasjonistki, 9.00 - Róża Różańcowa kobiet Niepokalanego Poczęcia NMP z Brodeł 10.00 - Róża Różańcowa kobiet i mężczyzn z Brodeł ,11.00 - Róża Różańcowa kobiet św. Rity, 12.00 - Róża Różańcowa kobiet i mężczyzn Matki Bożej Fatimskiej 00 - Mieszkańcy Mirowa z ulic: Karola Wojtyły, Św. Barbary, Promienna, Tęczowa, 14.00 Mieszkańcy Brodeł z ulic: Galicyjska, Potockich, Wesoła, Grzybowa, Gajówka, Jabłoniowa, Miłosza, św. Floriana, św Franciszka, Przy Rudnie.
 • Droga Krzyżowa o godz. 15:00 - prowadzą Siostry Pasjonistki
 • 16.00 Mieszkańcy Alwerni i Poręby Żegoty z ulic:  Ogrodowa, Jutrzenki, Owocowa, Przecznica, Szymborskiej, Reymonta, Na Wzgórzu. al. Belwender, Relaks, Krakusa, Gołębia, Letniskowa, Orla, Krucza, Sokoła Storczykowa, św. Marcina, 17.00 Mieszkańcy  Mirowa z ulic: Mirowska, Sobótkowa, Turystyczna.
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00
  • Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22:00
 • 20:00 - Mieszkańcy Brodeł z ulic: Krzeszowicka, Jesienna, Bliska, Rozdroże Panoramiczna, Zgodna, Bystra, Słowiańska, Górska, Przy Krzyżu, Miła , Przyjazna, Biesiadna, Na Podlas, Środkowa, Edukacyjna, Wąwozowa.
 • 00 - Mieszkańcy Alwerni i Poręby Żegoty z ulic: Szembeków, Floriańska, Papieska, Biała, Leśny Zakątek, Łowiecka, Cyprysowa, Sarni Stok, Potok, Na Orlej, Pejzażowa, Podgórze, Willowa, Wyspiańskiego, Pod Dębami. Skalista, Za Dworem, Saska, Kasztelańska, Przy Galerii, Sienna, Leśna, Krakowska, mieszkańcy Skowronka, Zięby, Bp. Krasickiego, Mickiewicza, Różana, Krótka, Spacerowa.

 • WIELKA SOBOTA - Adoracja od godz. 8:00
 • 8:00 Siostry Pasjonistki.
 • 00- Indywidualna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • Poświęcenie pokarmów na Stół Wielkanocny: w Kościele: 9:00 10:00, 11:00, 12:00 w Kaplicy w Brodłach o godz. 10.00, Brodła Zalas o godz. 10.20, Mirów Dom Wiejski o godz. 10.40, na Skowronku o 11.00
 • 12:30 do 19.00 Adoruje „Grupa Adoracyjna”
  • Liturgia Wigilii Paschalnej z procesją Rezurekcyjną 19:00 /przynosimy świece/

 • WIELKANOC
  • Msze Święte w Kościele o godz. 7:00, 9:30, 11:00, 18:00, w Brodłach o godz. 8.15.

 • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
  • Msze Święte w Kościele o godz. 7:00, 9:30, 11:00, 18:00, w Brodłach o godz. 8.15.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...