Dziś jako wspólnota parafialna podejmujemy Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 12.00 do 18.00. Poprzez Adorację pragniemy się przygotować do dobrego przeżycia Wielkiego Postu i wynagrodzić Panu Jezusowi za wszystkie nasze grzechy. Do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 12.00 do 14.00 zapraszamy mieszkańców Mirowa, od godz. 14.00 do 16.00 mieszkańców Poręby Żegoty i Alwerni, pd godz. 16.00 do 18.00 mieszkańców Brodeł. Podejmijmy poprzez naszą liczną obecność to wspólne trwanie przy Panu Jezusie wystawionym w Najświętszym Sakramencie i przygotujmy się dobrze do owocnego przeżycie Wielkiego Postu.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 w Brodłach o godzinie 17:00. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, posiłki ograniczamy do trzech dziennie w tym jeden do syta, zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W każdy piątek Droga Krzyżowa, w kaplicy Brodłach o godz. 16.30, rozważania prowadzą sami parafianie. W Kościele parafialnym o godz. 17.30, a o prowadzenie rozważań bardzo prosimy:
- w piątek 4.03.2022 - Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga.
- w piątek 11.03.2022  - Stowarzyszenie na rzecz Poręby Żegoty.
- w piątek 18.03.2022 - Grupa Apostolska.
- w piątek 25.03.2022 - Liturgiczna Służba  Ołtarza
- w piątek 1.04.2022 - Siostry Pasjonistki
- w piątek 8.04.2022 - OSP Brodła - Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii w tym roku w Brodłach.

W każdą niedzielę Gorzkie Żale w kaplicy w Brodłach o godz. 7.30, w kościele parafialnym z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Ciemnicy Bożego Grobu.

W Piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania klasy VII i VIII Szkół Podstawowych. Rozpoczynamy przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne.

W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00 Poręba Żegoty i Alwernia, od godz. 10.00 Brodła i Mirów. Z racji pierwszej soboty zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Poczęciu NMP do Kościoła na godz. 17.00.

W tym tygodniu nikt nie przyszedł do sprzątania Kościoła, ofiarę złożyli: Zofia Gaudyn, Elżbieta Chrząszcz, Katarzyna Kasperkiewicz. Bóg zapłać. Bardzo prosimy, aby parafianie brali odpowiedzialność za sprzątanie Kościoła. Szczegółowy program sprzątania naszego Kościoła przedstawimy w niedalekiej przyszłości.

Troskę o Kościół powierzamy mieszkańcom Brodeł z ulic Panoramicznej, Galicyjskiej i Bystrej: Cisowska, Michalak, Śliz, Grabowski, Szymula, Kusek, Gala, Płonka, Zaczyński, Jakóbik.

Przypominamy o opłatach za miejsce na naszym cmentarzu.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej z Poręby Żegoty pożegnaliśmy: +Zofię Kobielską, Adama Kołodzieja i Aleksandrę Jakóbik. Doby Jezu a nasz Panie…


Caritas apeluje o pomoc dla Ukrainy, na stoliku przy wyjściu z Kościoła skarbona z napisem UKRAINA pośpieszmy z pomocą naszym Braciom Ukraińcom dotkniętych wojną. Ofiary można składać dziś w Środę Popielcową i w kolejną niedzielę. Bóg zapłać.

Aktualności

2 Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przeżywamy czas Adwent, okres radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...

1 Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022

Na niedzielna adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zapraszamy od godz. 12.00 do godz. 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny naszego...


Zobacz więcej...